צמחים טורפים

טיפול בצמחים טורפים

כשמדובר בטיפול בצמחים טורפים מתונים (כולל צמחי שמש וקנקן). יש לקחת בחשבון שלושה דברים חשובים. כאשר אתה מנסה לקבוע את סביבת הגידול הטובה ביותר עבור הצמחים שלך. כדאי לזהות את בתי הגידול הטבעיים של הצמחים. אם אתם שומרים או מטפחים צמחים טורפים. עליכם להבין שהם מגיעים מכל רחבי העולם וזקוקים לאקלים מסוים כדי לשגשג. רובם ממוזגים (בניגוד לצמחים טרופיים) וזקוקים למקום קריר למנוחה בחורף, אחרת הם יהיו מותשים. צמחים טורפים הם מיני הצמחים הנפוצים ביותר בצפון אמריקה, אירופה ואסיה.

חלקם נהרגים בקלות על ידי שמירתם על פני השטח

בעוד שאחרים, כמו שמש, צמחי קנקן, חמניות וצמחים טורפים אחרים (כגון צלזי שמש וצמחי קנקן) הם קשים יותר. מלכודות הזחלוביות של ונוס הן עוד צמח טורף מרתק שתופס מזיקים בצוף המתוק והריחני שלו. כמו כל אוכלי הבשר, גם לפטריות יש יכולת לתפוס טרף ולספוג חומרים מזינים מגוף הטרף.

צמחים טורפים מושכים טרף על ידי צבעו וריחו של הצוף, המופק לעתים קרובות בכל הצמח, כמו גם על ידי ריח הפרחים.

מכיוון שצמחים טורפים בסביבתם לא מספיקים לאכול

הם יכולים להיות קפואים בחנויות לחיות מחמד – חרקים מיובשים. גלה עוד אודות מציאת צמחי קנקן וחמניות במוזיאון הטבע בלונדון או במרכז הגן המקומי שלך. אם אתה מוכן לקנות צמח טורף לגינה שלך, קרא את רשימת התענוגות ממועדון הגנים הלאומי של ארצות הברית של אמריקה.

ישנם גם צמחים רבים אחרים שאוכלים טרף

כגון מפלצת הוונוס שנמצאת בקרולינאס ואחד מבין צמחי הכד הרבים שנמצאו ביערות הטרופיים בעולם, דוגמא לצמח טורף שנמצא בדלאוור. ישנם אפילו מיני צמחים רבים שאינם עונים להגדרה המחמירה של "צמחים טורפים" ההורגים חרקים וציפורים ואז מקבלים את חומרי המזון שלהם. חלק מהצמחים הטורפים למכירה אוכלים חרקים או חיפושיות, והסרטון הזה מלמד כיצד לגדל אותם.

בדרך כלל תוכלו לקנות צמחים אלה ממשתלות טורפים מיוחדים

אך תצליחו יותר אם תיצמדו למשתלה עם מבחר טוב של מיני צמחים "טורפים" ו"קרניבוריים למחצה ". ישנם הרבה סוגים שונים של צמחים. שחלקם קשה יותר למצוא למתחילים מאשר לאחרים. בקניית צמחים טורפים, בחר במשתלה , טורפים אתית שמוכרת רק צמחים מגדלים אתית שאינם פוגעים בבית הגידול הנותר של יפים אלה בסכנת הכחדה.

כמו פרחי הבר של יערות הגשם הטרופיים. מלבד הסרת עלים מתים. חרקים – שאוכלים צמחים טורפים – הם קלים לטיפול ואידיאליים לגננים שמטפלים בהם בקלות. הם לא צריכים להשתמש בדשן. מכיוון שהם תופסים את עצמם ומקבלים את כל החומרים המזינים הדרושים להם על ידי תפיסת חרקים. האכילו אותם אם אתם חייבים, כי הם תופסים חרקים. אבל בתוך הבית צריכים להיות חרקים שתוכלו להאכיל.

אם אתם מעוניינים בטיפול וטיפוח של צמחים טורפים, אך אין לכם מספיק כסף לחממה או רוצים לגדל צמחים ספציפיים לאקלים אך אין, שקול טרריום. קרא כאן על צמחים טורפים לילדים, והצעות לצמחים טורפים – מתנות הקשורות כאן.

הדיון על צמחים טורפים בניו יורק לא היה שלם אם לא הזכירו את הפטריות הטורפות המדהימות שלוכדות וטורפות את טרפם. מלכודות Nepenthe truncata) צומחות שיכולות להגיע עד רגל ולגדול עד 3 ס"מ.

מלכודות ובקרות ביולוגיות אלו משמשות לשליטה על הצמחים הטורפים

אך באופן מפתיע הם אינם מסוגלים להתמודד עם הזבובים הירוקים. במקום זאת, הם מסתמכים על חרקים בשם Pameridea. שאוכלים את מלכודות החרקים על ידי סחיטת פסולת מהצמח. ובסופו של דבר מפיקים חומרים מזינים מהמוהל שחרקים אחרים תופסים. ישנם צמחים טורפים שאוכלים חרקים. אך הם אינם עושים זאת על מנת להדוף חרקים שאינם מחשיבים אוכל, כמו זבוב ונוס. לכל מיני צמחים טורפים יש סוג אחר של חרקים להתמודד איתם. וכמה מחרקים אלה שאולי אפילו לא אוכלים, כמו זבוב העלים.

המבנים והתרכובות בהן משתמשים צמחים טורפים בכדי לתפוס ולעכל את טרפם משותפים עם צמחים שאינם טורפים המגנים על עצמם מפני פתוגנים

חלק מחלבוני ההגנה הפתוגניים האורטולוגיים דומים במבנהם ובתפקודם לחלבונים של חיידקים ופתוגנים אחרים. וההנחה הייתה שהם קוטפו שוב ושוב. בנוסף, צמחים טורפים עיכלו את טרפם באנזימים מחיידקים כמו החיידק Pseudomonas aeruginosa.  שלא כמו צמחים אחרים, שצריכים למשוך יצורים חיים אחרים שיעזרו להם להאביק. צמחים טורפים משתמשים באסטרטגיה אחרת כדי למשוך את טרפם. מכיוון שמלכודת הזבובים של ונוס היא האיקונית ביותר מבין כל הצמחים הטורפים. על טורפים או אוצרים מתחילים לנסות לגדל מלכודות זבובים אם הם רוצים להימנע מתסכולים חמורים.

גרינוויו- שירותי הקמת גינה

צמח טורף
טיפול בצמחים טורפים
צמח טורף
צמחים טורפים